Kim jestem

 

Hej:) Nazywam się Anka i miło mi Cię gościć na moim blogu 🙂

Znajdziesz tu masę pomysłów na wspaniałą zabawę połączoną z nauką języka angielskiego.

Pomogę Ci zorganizować zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym- nie tylko dla grupy, ale też indywidualne.

Zainspiruj się i inspiruj innych dzieląc się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

 

 

Dla kogo jest ten blog?

 

Blog jest dla wszystkich, którzy szukają sposobu na kreatywne i efektywne (a także efektowne) spędzanie czasu wolnego z dziećmi.

Jest dla Was Nauczyciele- którzy poszukujecie nowych pomysłów na organizację fajnych zajęć z języka angielskiego. Dla Was, którzy zostaliście pozostawieni sami na placu boju wskutek wchodzenia w życie nowych przepisów prawa oświatowego.

Jest dla Was Rodzice- którzy bierzecie we własne ręce kwestię rozwoju swoich dzieci, którzy chcecie, aby wspólnie spędzony czas był dla Was i Waszych pociech produktywny. Dla Was, którzy w obliczu różnych zdarzeń losowych musicie poradzić sobie w nowej rzeczywistości i okiełznać niespożyte pokłady energii swoich dzieci.

Dla Was Opiekunowie- którzy staracie się, aby każdy dzień spędzony z wychowankami nie okazał się stracony, a wręcz przeciwnie- owocował w nowe umiejętności i zintegrował Was z grupą.

 

Let Them Grow!

 

Let Them Grow jest ukłonem w stronę Waszych dzieci, wychowanków, uczniów. Jest apelem, aby pozwolić im się rozwijać, wzrastać w poczuciu szczęścia, radości i bezpieczeństwa. W obecnych czasach chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, w atmosferze miłości i akceptacji. W swoich postach przedstawię Wam moją filozofię pracy z dziećmi, moje pomysły na spędzenie czasu w sposób, który pozwoli dobrze bawić się i rozwijać nie tylko dzieciom, ale i Wam. Jeżeli tylko zapewnicie dzieciom odpowiednie warunki: podlejecie akceptacją, zaufaniem, miłością, pozwolicie im na swobodną ekspresję, nie będziecie podcinać całych gałęzi, a jedynie stosować nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne, pozostawicie im czas na wzrost we własnym tempie- urosną 🙂

 

Let Them Grow to także ukłon w Waszą stronę. Jestem pewna, że moje propozycje zabaw z językiem angielskim będą dla Was inspiracją, a w Waszych głowach kiełkować będą różne pomysły, pojawiać się zalążki projektów, rozwijać koncepcje… A więc zapewnijcie im odpowiednie warunki: podlejcie samoakceptacją, zaufaniem do własnych umiejętności, miłością do samego siebie; pozwólcie sobie na swobodną ekspresję, stosujcie zabiegi pielęgnacyjne (czasem nawet w trakcie zajęć!) i ofiarujcie im czas. Urosną 🙂

 

Pamiętajcie:

„Najważniejszą księgą metodyczną jest umysł nauczyciela.

To w jego głowie mają się rodzić wielkie rzeczy.”

(Dariusz Martynowicz „Mimo wszystko wciąż mi się chce”

z książki Doroty Kowalskiej pt. „Belfrzy”)

Powodzenia!