Blog

LOOK THROUGH THE KEYHOLE

Dziś ekspresowo: zabawa, do której natchnęła mnie zabawa MY YELLOW DOOR. Cały czas utrwalamy słownictwo związane z zabawkami w sali przedszkolnej, ale ci, którzy czytają moje wpisy wiedzą, że to tylko inspiracja- zabawę możecie wykorzystać do utrwalania słownictwa z różnych działów tematycznych. Nie przedłużam- zaczynamy!

LOOK THROUGH THE KEYHOLE

CZEGO POTRZEBUJĘ: kartonu lub tylko jego góry (pokrywki? wieczka?), nożyczek, miniaturek flashcards przedstawiających zabawki

W pokrywce kartonu wycinamy keyhole– dziurkę od klucza. Do kartonu (lub po prostu pod pokrywkę, gdy nie chce nam się nosić całego kartonu) wkładamy miniaturkę flashcards.

Ja miałam akurat taki kartonik.
Teraz już nikt nie ma wątpliwości, z którego znienawidzonego miasta jestem 😉

Dzieci rozpoznają zabawkę poprzez look through the keyhole. I już, wystarczy, taka prosta zabawa, ale mogę Wam zagwarantować- dostarczy dzieciom masy radości, wprowadzi atmosferę tajemniczości i niespodzianki. A przy okazji jak zwykle upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu:

– utrwalimy słownictwo,

– usprawnimy percepcję wzrokową,

– nauczymy dzieci cierpliwości i czekania na swoją kolej (aha, spróbujcie to zrobić w 25- osobowej grupie… proponuję jako zabawę w tak zwanym międzyczasie, w małych grupach dzieci),

– starszym dzieciom zdiagnozujemy oko wiodące (to, które przyłoży do dziurki).

A kto się tu ukrył?
A tutaj?

Przez co jeszcze można patrzeć? Może przez lunetę? Jak wykonać rekwizyty i w którym miejscu umieścić obrazki/ przedmioty realne, żeby zabawa miała sens? Jeżeli macie jakieś pomysły- piszcie w komentarzach, zainspirujcie mnie i innych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.